Makina Dünyası / World Of Machine

1972 yılında büyüğümüz Zafir ADINIR tarafından temelleri atılan plastik makina firmamız 1994 yılı itibari ile genel müdürümüz Hakan ADINIR’la Erol Plastik Makina Sanayi ve Dış Ticaret Limited şirketi ismini almıştır. Bu tarihten itibaren yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerde bulunmuştur. Hakan ADINIR Alibeyköy Endüstri Meslek ve Teknik Lisesi’nden mezun olmasıyla beraber kendisini hidrolik, pinomatik, mekanik ve mekatronik alanlarında geliştirmiş ve ilgili seminerlere katılmıştır. 1999 yılında ilk yurt dışı ihracatını gerçekleştiren şirketimiz bugün 3 kıta 18 ülkede üretim, servis, bakım ve onarım hizmetlerine devam etmektedir. 2008 yılında ilk uluslararası fuarına katılan firmamız ilerleyen zaman içerisinde çeşitli tarihlerde fuarlarda varlığını sürdürmüştür. Sadece kendi alanıyla kısıtlı kalmak istemeyen firmamız ambalaj, tekstil, pamuk ve kağıt makinalarıyla alakalı kendisini geliştirmiş ve sektör içinde bu alanlarda da faaliyet göstermiştir. 2010’lu yıllarda Liseler arası düzenlenen robotik yarışmalarında değerli fikirleri bulunan öğrencilerle kendi birikimimiz ve tecrübemizi paylaşarak göz ardı edilemeyecek başarılara imza attıldı. Bir sürü mühendis adayı ve mühendisin teknik anlamda gelişmesine katkı sağlamış bulunmaktadır. 2015 yılında yenilenen makina parkurumuz ve yapılan teknolojik yatırımlarla birlikte tam kapasiteyle üretimine devam etmektedir. 2021 yılı itibari ile Gökhan ADINIR’IN Bahçeşehir Üniversitesi Mekatronik mühendisliği bölümünden mezun olmasıyla şirketimiz yeni fikir ve vizyonlarla yoluna devam etmektedir. İhracat Yapılan Ülkeler: Fas, Arnavutluk, Cezayir, Makedonya, Bulgaristan, Suriye, Ukranya, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Irak, İran, Türkmenistan, Özbekistan, Belarus ve İspanya 

 

MİSYONUMUZ; 1972 yılında faaliyete başalayan firmamız 50 yıllık serüveninde 3 kıta 18 ülkede yapım onarım ve servis hizmetleri göstermiştir. Müşteri kazanmaktansa dost kazanma mantığı ile politikasını düstur haline getirmiş firmamız Dünyanın farklı bölgelerinde yeni dostlar edinmektedir ve yanlarında bulunmaktadır.

 

VİZYONUMUZ; 50 yıllık tecrübe ve birikimle birlikte, dijitalleşen dünyanın gerekliliklerine uyarak ülkemizde ve dünyada plastik makine sektörüne değer katmaktır. 

tr_TRTurkish